Bijzondere samenwerking met Daelzicht levert prachtige pauw op

1 september 2026
Terug

Een mooie samenwerking tussen Het Kwadrant en Stichting Daelzicht in Heel heeft geleid tot iets bijzonders. Onze leerlingen maakten metalen statieven voor de kunstwerken van Daelzicht en kregen daar een prachtig kunstwerk voor terug: een keramieken pauw van ongeveer één meter hoog. Deze is gebaseerd op onze Trots!

Stichting Daelzicht heeft in Heel een eigen atelier waar cliënten met veel creativiteit en passie kunstwerken maken en verkopen. Vorig schooljaar benaderde Daelzicht Het Kwadrant met de vraag of onze leerlingen metalen statieven konden maken waarop deze kunstwerken gepresenteerd kunnen worden.

Mark1.jpg

Een opdracht die uitstekend past binnen onze praktijklessen. Tijdens de PIE-lessen gingen onze leerlingen aan de slag met het maken en afwerken van de statieven. Zo werkten zij niet alleen aan hun technische vaardigheden, maar maakten ze tegelijkertijd iets dat in de praktijk daadwerkelijk gebruikt wordt.

Als tegenprestatie gingen de cliënten van Daelzicht voor ons aan het werk. Speciaal voor Het Kwadrant maakten zij een indrukwekkende keramieken pauw van ongeveer één meter hoog. Een kunstwerk waaraan met veel aandacht, creativiteit en passie is gewerkt.

Vandaag kwamen de makers de pauw persoonlijk naar onze school brengen. Ze werden met open armen ontvangen en kregen uiteraard ook een rondleiding door Het Kwadrant.

Het resultaat is veel meer dan alleen een mooie pauw of een aantal metalen statieven. Het is een prachtig voorbeeld van samenwerking waarbij iedereen zijn eigen talent en vakmanschap inzet en van elkaar kan leren.

Wij zijn trots op onze leerlingen én op de makers van Daelzicht. De pauw krijgt natuurlijk een mooie plek binnen onze school!

Passie als kompas!